Епізод 5. «Фейк» або біржовий контракт

Шахрайство як феномен

 

Сьогодні не менше 3% угод на ринку нерухомості здійснюють за фальшивими документами. До того ж старі схеми обману «успішно» спрацьовують, тільки мутують в нових умовах.  

Впевнений, що опис реальних ситуацій в циклі з 20 епізодів (найпопулярніших схем обману) вбереже покупця від можливої втрати грошей та нерухомості.

 

 

Епізод 5. «Фейк» або біржовий контракт

 

Зараз тисячі киян володіють нерухомістю на підставі біржових контрактів. Щоб зрозуміти це феномен, потрібно дослідити історію оформлення угод. Починаючи з 1995-го по 2000-й роки, ріелтори залишили нотаріальні контори і перемістилися на біржі. Для здійснення операції на «Київській універсальній біржі», «Українській біржі “Десятинна”» або «Товарній біржі «Народна», сторони записувалися за кілька днів. Секрет популярності простий: якщо під час оформлення нотаріального договору купівлі-продажу потрібно було б заплатити 1% держмита і 1% пенсійного збору, то під час оформлення контракту на біржі сплачувати треба було 1%, з якого 0,8% поверталося ріелтору як бонус.

 

Сьогодні підробка біржового контракту – поширена схема шахрайства. По-перше, контракт легко фальсифікувати, його оформлювали на звичайному аркуші паперу формату А-4 в 5-6 примірниках. По-друге, зараз біржі припинили свою діяльність і передали документи до Державного архіву м. Києва. На жаль, в архіві є не вся інформація про біржові угоди й архів не видає дублікатів контрактів. Цим й користуються аферисти.

 

 

 

Гучна афера з використанням фальшивого біржового контракту і підробленого рішення суду сталася в Шевченківському районі м. Києва, вул. Пушкінська, 20. Цього разу образили народного обранця Юрія Дерев'янко. У нього відібрали п'ятикімнатну квартиру загальною площею 156,2 кв. метрів, яку орендував співробітник іспанського посольства. Шахраї за допомогою підприємства «Київоблреклама» і фальшивих документів зареєстрували право власності на підставну особу, яка проживає в Криму. Продати квартиру аферисти не встигли, житло повернулося законному власнику.

 

 

 

Ще одна резонансна справа 761/40256/18, де за допомогою підроблених біржових контрактів «Товарної біржі “Народна”» й фальшивих інформаційних довідок БТІ, аферисти оформили 16 об'єктів нерухомості, вісім з яких виявилися київськими громадськими туалетами. Угоди оформлювали на підставних осіб з м. Стаханів Луганської області. І це ще не все, під час слідства (кримінальне провадження № 42016101070000149) і проведення обшуків в офісах трьох київських нотаріусів було вилучено 93 договори купівлі-продажу квартир, будинків та приміщень. Всі угоди оформлювали на підставі біржових контрактів «ТБ “Народна”», а власники нерухомості були з того ж Стаханова.

 

 

 

Зараз кожен п'ятнадцятий біржовий контракт сфальсифіковано. Часто квартиру оформлюють на підставну особу за фіктивним контрактом, потім відправляють у «відстійник» на декілька років, і тільки після цього продають кінцевому покупцю. Якщо в ланцюжку перепродажів бере участь фальшивий контракт, у добросовісного покупця великі шанси втратити квартиру.

 

Порада. Викрити аферу з використанням біржового контракту неважко, достатньо дослідити архівні дані в комунальному БТІ Києва на вул. Трьохсвятительській, 4в. Якщо біржовий контракт датовано одним роком, а реєстрація в БТІ відбувалася набагато пізніше іншим роком, то у 8 з 10 випадків перед вами «фейкові» документи!

 

Друзі, бережіть себе та свої гроші! 

 
Свидетельство о государственной регистрации физического лица-предпринимателя № 2 339 000 0000 016812 от 12.11.2015 года
Плательщик единого налога № 1707/10-13/17-04 от 13.11.2015 года